۳۱شرکت تعاونی مسکن درقشم فعالیت دارند

قشم – رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم گفت: افزون بر۳۱شرکت تعاونی مسکن با پنج هزار و ۵۳۲نفر عضو در این شهرستان در حال احداث مسکن برای اعضای خود هستند.

1391/03/18 - 11:14

طالب دهقانی روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این تعداد شرکت تعاونی شامل ۲۵شرکت تعاونی مسکن کارمندی، کارگری و فرهنگیان قشم با دوهزار و۹۴۶عضو و شش تعاونی مسکن مهر این شهرستان با دوهزار و ۵۸۶عضو می شود.

وی تعداد واحدهایی را که در هفته دولت در سال جاری (شهریورماه) از سوی شرکت های تعاونی مسکن کارمندی، کارگری و فرهنگیان قشم به اعضای این تعاونی ها واگذار می شود افزون بر یک هزار و ۵۸واحد اعلام کرد و گفت: ۲۰۲واحد از این واحدها متعلق به شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان قشم است که در شهرک بوستان این شهر در دست احداث است.

به گفته وی ۳۵۰واحد از این واحدها هم مربوط به شرکت تعاونی مسکن رهنوردان عاشقان ولایت قشم است که در شهرک های سیستان و نریمان قشم ساخته می شود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم تصریح کرد: شرکت های تعاونی مسکن نگارین مهر درگهان با ۲۴۰واحد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با ۱۲۸واحد، خانه آفتاب با ۸۰واحد، فرهنگیان شهاب با ۲۴واحد، کارکنان بیمارستان خلیج فارس با ۱۸واحد و فرهنگیان فهیم با ۱۶واحد بقیه این واحدها را می سازند.

دهقان همچنین از واگذاری افزون بر دوهزار و ۳۵۲واحد از واحدهای مربوط به شرکت های تعاونی مسکن مهر در قشم در دهه فجر سال جاری به اعضای این تعاونی ها خبر داد و گفت: از این تعداد واحدها یک هزار و ۹۱۲واحد در شهر تولا ، ۲۴۰واحد در درگهان و ۲۰۰واحد در شهر سوزا قرار دارد که در صورت تامین آب، برق و فاضلاب در موعد مذکور تحویل داده خواهد شد.

به گفته وی تعداد شرکت های تعاونی مسکن درحال تاسیس قشم نیز پنج شرکت است که شامل ‘نیک آشیان قشم’ متشکل از کارکنان منطقه آزاد قشم با ۳۳۶ واحد، ‘میرآب’ با ۷۵ عضو، ‘فجرنصر’ با ۷۰ عضو، ‘کارکنان بهداشت و درمان قشم’ با ۶۱ عضو و ‘کارکنان جهاد کشاورزی قشم’ با ۱۵ عضو درحال اخذ پروانه ساخت و تسطیح زمین هستند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم با اشاره به اینکه تامین مسکن یکی از دغدغه های مردم جزیره قشم بخصوص زوج های جوان و اقشار کم درآمد است با ستایش از حمایت مسئولان استانی و شهرستانی از این اداره در خصوص راه اندازی تعاونی های مسکن، خواستارهمکاری هرچه بیشتر ادارات و نهادهای ذیربط با این تعاونی ها شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با افتتاح و واگذاری واحدهای مسکونی توسط شرکت های تعاونی مسکن مذکور، مردم شهرستان قشم درسال آینده شاهد تثبیت و حتی کاهش اجاره بهاء مسکن دراین شهرستان باشندک/


 
 
ديدگاه خود را بيان کنيد.
*
*